W związku rozporządzeniem Ministra Zdrowia dotyczącego wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemiologicznego,  informujemy, że w dniach od 13 marca 2020 r. do ODWOŁANIA r., Biuro Zarządu Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich w Bydgoszczy będzie pracować w systemie pracy zdalnej. Dalsze dyspozycje wydane będą w zależności od sytuacji sanitarnej w kraju. Adresy mailowe i nr telefonów pozostają bez zmian i są aktywne.

Na czas nieokreślony odwołuje się spotkania członków SIMP 

Otwarte zebranie Sekcji Poligrafów SIMP które miało odbyć się: 20 marca 2020 r. w siedzibie ODEKA  na ul. Toruńskiej 286 w Bydgoszczy o godz. 17.00 zostanie zrealizowane w późniejszym terminie.

Z koleżeńskim pozdrowieniem

Ewa Kuliś

zastępca sekretarza Oddziału SIMP w Bydgoszczy.

Szanowni Państwo 

 

STOWARZYSZENIE INŻYNIERÓW I TECHNIKÓW MECHANIKÓW POLSKICH ODDZIAŁ W BYDGOSZCZY wraz z Wydziałem Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy oraz Wydziałem Mechatroniki uniwersytetu Kazimierza Wielkiego Zapraszają na 

Seminarium Kół i Sekcji Naukowo-Technicznych 

„Twórczość Inżynierska dla Współczesnej Europy”

które odbędzie się 15 listopada 2019r.

 

Szczegółowe informacje znajdą Państwo w ulotce.

 Komunikat 1

Serdecznie zapraszamy

W imieniu Pana prof. dra hab. inż. Janusza Dyducha - Prezesa Zarządu Radomskiej Rady FSNT NOT zapraszamy na jubileuszową V ogólnopolską konferencję naukowo - techniczną pt.: "Problematyka funkcjonowania i rozwoju branży metalowej w Polsce. Innowacje technologiczne" (5-6.07.2018 r.). 

 

Zakres Konferencji obejmować będzie następującą tematykę:

  1. Technologie przyrostowe
  2. Technologie ubytkowe
  3. Obróbka cieplno-chemiczna
  4. Innowacje w produkcji specjalnej
  5. Technologie obróbki powierzchniowej
Warianty uczestnictwa w konferencji są następujące:
 
Wariant A
600 zł + VAT, opłata obejmuje:
·         2-dniowe uczestnictwo w konferencji bez publikacji

Wariant B
1150 zł + VAT, opłata obejmuje:
- 2-dniowe uczestnictwo w konferencji wraz z publikacją w jednym z czasopism (po otrzymaniu pozytywnych recenzji oraz przejściu obowiązującego cyklu wydawniczego) :
      Tribologia” 15 pkt wg MNiSW (Referaty dotyczące problemów tarcia i zużywania) 
      Journal of Machine Construction and Maintenance” 12 pkt wg MNiSW

Wariant C
1290 zł +VAT, opłata obejmuje:
- 2-dniowe uczestnictwo w konferencji wraz z publikacją w „Mechaniku”  11 pkt wg MNiSW  (po otrzymaniu pozytywnych recenzji oraz przejściu obowiązującego cyklu wydawniczego)  

Wariant D  dla studentów oraz doktorantów
450 zł + VAT, opłata obejmuje:
·         1 -dniowe uczestnictwo konferencji (bez noclegu)
·         udział w sesji plakatowej
·         publikację w kwartalniku „Obróbka Metalu” 2 pkt wg MNiSW (po otrzymaniu pozytywnych recenzji oraz przejściu obowiązującego cyklu wydawniczego).
 
 
 
Zachęcam do zapoznania się z załączonym komunikatem nr 1 konferencji.
Dorota Gagacka
Biuro Radomskiej Rady FSNT NOT
Słowo wstępne do zebranych wygłosił gospodarz spotkania Dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej prof. dr hab. inż. Janusz Sempruch. W ciepłych słowach przywitał zebranych gości i przedstawił Wydział.
 
Galerie ze zdjęciami na końcu artykułu.

 

 

 

 

Koło Naukowe Mechaników UTP Bydgoszcz

Sekcja Metrologii SIMP

oraz Towarzystwo Naukowo-Techniczne Obrabiarek i Narzędzi SIMP

 

          organizują prezentację wyrobów firmy IGUS (http://www.igus.pl) w dniu 15.06.2016 (środa) o godzinie 10.00 w Centrum Innowacyjnych Wdrożeń (Bud. 3.2) Wydział Inżynierii Mechanicznej.

         Firma igus istnieje w Polsce od 1997 roku. Zajmujemy się sprzedażą produktów z tworzyw sztucznych. igus® to czołowy producent prowadników kabli, przewodów do aplikacji ruchomych, polimerowych łożysk ślizgowych, liniowych systemów prowadzenia oraz przegubowych łożysk polimerowych. Produkty igus® ciągle udowadniają, że jakościowo i cenowo są najlepsze. Poprzez swoje 40-letnie doświadczenie w produkcji elementów z tworzyw sztucznych, innowacyjność i rozwój firmy igus® dostarcza najlepsze i najbardziej zaawansowane rozwiązania praktyczne i ekonomiczne dla wszystkich gałęzi przemysłu. Zdobyte doświadczenie pozwala nam na zaspokojenie potrzeb klienta jak również na stwarzanie nowych aplikacji z tworzyw sztucznych. Naszą ideą jest zadowolenie klienta oraz jego pełna satysfakcja. Oprócz biura w Warszawie posiadamy przedstawicielstwa handlowe z wykwalifikowanymi inżynierami sprzedaży w: Lublinie, Gliwicach, Koszalinie, Wrocławiu i Poznaniu. 

          Pokaz adresowany jest do studentów i członków SIMP z UTP. Firma IGUS chętnie zorganizuje prezentację dla członków SIMP z przemysłu na terenie zakładów pracy w województwie Kujawsko-Pomorskim.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.